Paznokcie żelowe ? metoda na eleganckie przedłużenie paznokci

Paznokcie żelowe ? metoda na eleganckie przedłużenie paznokci

Paznokcie żelowe to jedna z najbardziej popularnych form przedłużania i modelowania naturalnej płytki paznokciowej. Paznokcie żelowe cieszą się dużą popularnością wśród kobiet, ponieważ stanowią duży komfort użytkowy i dają efekt pięknych, zadbanych dłoni. Żelowa metoda przedłużania i zdobienia paznokci sprawia, że dłonie wyglądają elegancko i intrygująco. Pomysłowe wzory na paznokciach żelowych to doskonały pomysł na zrobienie wrażenia podczas ważnej uroczystości, takiej jak np. ślub, wesele koleżanki, komunia siostrzeńca czy impreza sylwestrowa.

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe są przeznaczone głównie dla kobiet, które cenią sobie wygodę. Pazurki żelowe są często wybierane przez kobiety, ponieważ wyglądają bardzo delikatnie i elegancko. Metoda żelowa pozwala na przedłużanie paznokci w taki sposób, że wyglądają one naturalnie, a nie sztucznie, jak np. przy metodzie akrylowej. Pamiętać jednak należy, że żelowe paznokcie sprawdzają się głównie u osób, które prowadzą spokojny tryb życia i nie wykonują pracy fizycznej, gdyż żel na paznokciach jest w dużym stopniu podatny na uszkodzenia.

Jak nakładać żel na paznokcie? Technika nakładania paznokci żelowych jest niezwykle skomplikowana, czasochłonna i wymaga dużych umiejętności. Jednym nieostrożnym ruchem bardzo łatwo wszystko zepsuć. Potrzeba nie lada zręczności nie tylko z zakresu nakładania żelu i wykonywania wzorów, ale również posługiwania się narzędziami. Metoda żelowa polega na przedłużaniu paznokcia przy pomocy tipsa albo specjalnej formy. Żel można nakładać także na naturalną płytkę paznokciową, co pozwala na jej wzmocnienie. Paznokcie żelowe są światłoutwardzalne, dlatego koniecznie trzeba posiadać lampę UV oraz specjalne płyny do usuwania zbędnych nawarstwień żelu po wyciągnięciu z lampy.

Opanowanie sposobu nakładania żelu nie jest wcale prostą sprawą. Żel trzeba nakładać tak, aby nie rozlał się później w lampie lub nie zalał skórek przy paznokciu. Po nałożeniu żelu paznokcie powinno się trzymać około 5 minut w lampie. Żelowe paznokcie tworzy się z około trzech warstw żelu, co oznacza, że po każdej nałożonej warstwie paznokcie trzeba utwardzić w lampie.

Wyróżnia się trzy sposoby przedłużania paznokci za pomocą metody żelowej:

  1. żel na formę ? najtrudniejsza metoda wykonywania paznokci żelowych, pozwalająca na stworzenie paznokci o pięknych kształtach i na korekcję niestandardowych wymiarów płytki paznokciowej,
  2. żel na tips ? metoda pozwalająca na znaczne przedłużanie paznokci, znacznie mniej czasochłonna niż żel na formę,
  3. żel na naturalną płytkę ? metoda polecana kobietom, które chcą wzmocnić własne paznokcie.

Na pytanie, jak zrobić paznokcie żelowe, nie da się dokładnie odpowiedzieć, ponieważ istnieją różne wzory zdobienia, wymagające użycia odmiennych narzędzi. Poprawnie wykonane tipsy żelowe czy własne paznokcie żelowe powinny się utrzymać od trzech do pięciu tygodni. Jaka jest cena wykonania paznokci żelowych u kosmetyczki? Cena wynosi średnio 100 zł. Uzupełnienie żelu po urośnięciu naturalnej płytki wynosi około 60-70 zł, natomiast poprawa jednego paznokcia to koszt w granicach 15-20 zł. Usuwanie paznokci żelowych odbywa się za pomocą pilnika. Paznokcie żelowe po prostu trzeba spiłować. Pod żadnym pozorem nie wolno odrywać żelu od paznokcia, bo można uszkodzić naturalną płytkę. Paznokci żelowych nie trzeba jednak od razu usuwać. Jeśli nie są zbyt uszkodzone, można po prostu uzupełnić ich wypełnienie.

Jak ozdobić paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe krok po kroku to temat, który można by rozwijać w nieskończoność, ponieważ istnieją różne wzory zdobienia paznokci. W Internecie znajdziesz z pewnością wiele zdjęć i galerii obrazów, które przedstawiają przeróżne modele wzorków na paznokciach żelowych. Jakie wzory na paznokciach żelowych są preferowane? Np. delikatne wzory kwiatowe w manicure ślubnym, wzory panterki, fikuśne linie, kolorowe kratki, kolorowe kropki, wiosenne kształty listków, black and white, muśnięte brokatem paznokcie sylwestrowe itd.

Jak ozdobić paznokcie żelowe krok po kroku? Zdobienie paznokci żelowych to prawdziwa sztuka, która przyciąga uwagę zarówno dojrzałych kobiet, jak i nastolatek. Oczywiście, najpiękniejszy efekt gwarantuje wizyta w salonie kosmetycznym, ale czasem z przyczyn finansowych wiele kobiet samodzielnie wykonuje sobie wzorki na paznokciach z całkiem udanym skutkiem. Podpowiadamy, jak w domowych warunkach ozdobić paznokcie żelowe krok po kroku i cieszyć się pięknymi dłońmi. Zacząć należy od odsunięcia i wycięcia skórek przy paznokciach. Należy jednak pamiętać, że do ozdobienia paznokci żelowych potrzebna będzie lampa UV i specjalny żel do ich nakładania.

Gdy paznokcie są gotowe na zabieg, należy nałożyć warstwę żelu jednofazowego lub trzyfazowego. Następnie bierzemy ozdobę i zanim żel zacznie dobrze wysychać, nakładamy ją na paznokieć. Należy poczekać chwilę do wyschnięcia i jeśli był używany żel trzyfazowy ? nałożyć jego kolejne warstwy. Jeśli w życiu był żel jednofazowy, od razu należy włożyć paznokcie pod lampę. Nakładanie ozdób na tak wczesnym etapie jest ważne z tego względu, że muszą one być jak najbardziej zatopione w paznokciach, aby po prostu nie odpadły. Po wyjęciu paznokci spod lampy należy przetrzeć je płynem wzmacniającym utwardzenie. Jeśli cierpliwie ozdobisz paznokcie żelowe krok po kroku, powinnaś uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Instrukcja robienia paznokci żelowych nie wyłuszczy wszystkiego, bo każda z nas może oczekiwać czegoś innego ? innego wzorku na paznokciach, innego wyglądu płytki, innego kształtu paznokci itp. Niektóre panie przepadają np. za manicure typu french, który charakteryzuje się końcówkami paznokci pomalowanymi kredowo-białym żelem. Niektóre kobiety do frenchu używają białej kredki, którą obrysowują paznokcie od spodu. Paznokcie żelowe typu french są popularne zwłaszcza na śluby. Kobiety na żel nanoszą delikatne wzory kwiatowe lub inne ? pasujące do kreacji ślubnej. Jednym z nich jest właśnie delikatny french z subtelnym dodatkiem różu i fioletu, z których zwykle wykonany jest drobny motyw kwiatowy. Czasami panie chętnie wybierają zdobienia paznokci z wykorzystaniem odrobiny srebrnego brokatu.

Tak wykonane wzory na paznokciach żelowych wyglądają znakomicie zarówno przy całkowicie białej sukni ślubnej, jak i tej z różowymi dodatkami. French prezentuje się znakomicie z półprzezroczystym żelem. Na tego typu bazę nanosimy tylko odpowiednią ozdobę lub wykonujemy samodzielnie wzorek, który jest dobrze widoczny na półprzezroczystym tle. Jeśli nie wierzysz sama w swoje możliwości dekoracyjne, jeśli idzie o zdobienie paznokci żelowych, lub nie masz odpowiednich materiałów, żelów i narzędzi, wybierz się do profesjonalnej kosmetyczki. Od czasu do czasu warto zaszaleć i poczuć się prawdziwą kobietą.

W tym stylu:

Komentarze

komentarzy

Ludowa stylizacja - Wzorki Na Paznokcie
Modne wzorki na paznokcie 2012

Ile kobiet, zapewne tyle pomysłów na ozdobienie paznokci, jednak jak w każdej dziedzinie, tutaj też panują pewne trendy. Jakie wzory...