Jak malować paznokcie, aby ładnie wyglądały?

Jak malować paznokcie, aby ładnie wyglądały?

Sposobów na pomalowanie paznokci jest wiele. Każda kobieta z czasem wypracowuje swój najlepszy sposób na to, aby nie wychodzić na skórki i pozbyć się trzęsących się rąk. Zatem jak malować paznokcie, aby zawsze wyglądały pięknie, schludnie i naturalnie. Jest pewien uniwersalny sposób, który pozwala na opanowanie niekontrolowanych ruchów oraz nadanie im ładnego wyglądu.

Malowanie paznokci krok po kroku

Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania do tego dłoni.

  • Należy je dokładnie umyć, a potem natłuścić razem z paznokciami.
  • Warto też wyciąć skórki okalające płytkę paznokcia, można to zrobić za pomocą specjalnego narzędzia.
  • Kolejną czynnością powinno być wymodelowanie płytki paznokcia pilnikiem i nadania im odpowiedniego, pożądanego kształtu.
  • Mogą to być paznokcie owalne, kwadratowe czy nawet spiczaste. Tak przygotowane paznokcie można pomalować wybranym lakierem.

     W zależności od tego jakie mamy potrzeby możemy ozdobić paznokcie na różne sposoby. O tym jak malować paznokcie można poczytać w katalogach i prasie dostępnej w kioskach i punktach kolportażu. Najprościej jest pomalować paznokcie jednym kolorem. Ważne jest, aby robić to pojedynczymi, długimi ruchami. Zaczynamy od namalowania długiej pionowej kreski na środku paznokcia. Następnie malujemy płytkę na dole przy samych skórkach. Potem zaś wykonując dwa ruchy malujemy boki paznokcia po prawej i lewej stronie. Jeśli mimo wszystko skórki paznokcia lub kawałek dłoni pobrudzi się lakierem, to można to wyczyścić za pomocą patyczka do uszu i zmywacza do paznokci.

To jest najprostszy i najbardziej znany sposób. Jeśli trzęsą nam się przy tym ręce, to można zrobić sobie więcej miejsca i swobodnie rozłożyć je na stole. Włączyć jakąś ulubioną muzyczkę i po prostu się odprężyć. Jeśli coś się nie uda zawsze można to poprawić, skorygować. W ostateczności można po prostu zmyć lakier i zacząć od początku. Za którymś razem na pewno się uda i paznokcie będą pomalowane tak jak sobie wymarzymy. Metodą małych kroków można dotrzeć do celu.

W tym stylu:

Komentarze

komentarzy

French slubny - Wzorki Na Paznokcie
French manicure czyli prostota i elegancja w jednym

Manicure francuski znany jest naprawdę od bardzo dawna. Jego angielska nazwa czyli french manicure kryje w sobie prostotę stylizacji i...